Boomtown dag 3: Michelle Gurevich + Whispering Sons
Michelle Gurevich
De Canadees-Russische Michelle Gurevich wou oorspronkelijk films maken. Na een decennium in die wereld te vertoeven, besloot ze haar talenten echter te verleggen naar muziek, en begon ze in haar slaapkamer liedjes te schrijven. Iets wat ze tot op vandaag nog steeds doet. Het verklaart hoe haar muziek zowel grandioos als bijzonder intiem klinkt, hoe het dramatische en het oprechte elkaar blindelings lijken te vinden.
Haar sound is enorm beïnvloed door de platenkast van haar ouders, vol Sovjet- en Europese platen uit de jaren zeventig. Michelle vertaalt dat naar rokerige ballades vol scherpe, fatalistische teksten, met een melodramatische flair die heel natuurlijk aanvoelt voor fans van Charles Aznavour, Zeki Müren en Nikolai Slichenko.
Met regelmatig uitverkochte shows in steden over de hele wereld mag het dan ook geen verrassing zijn dat Gurevich zowel in Oost-Europa als in de Berlijnse queer scene een enorme schare fans heeft verzameld. Maar haar tragikomische, melodische en sentimentele sound in de schaduw van de glamour is iets wat het regionale overstijgt.
••••••••••••••••••
Whispering Sons
Whispering Sons brengt een donkere en unieke mix van experimentele, intense postpunk. De band combineert elementen uit no wave en avant-punk. Invloeden als Joy Division, The Horrors en The Soft Moon zijn nooit ver weg.
In een ver verleden won de band Humo’s Rock Rally, 2 jaar later bevestigde ze met een dijk van een debuutalbum, Image. Sinsdien gaat het steil bergop. Na een reeks optredens in binnen- en buitenland volgde een ijzersterke livereputatie én internationale erkenning. Raf Simons is fan en nodigde de band uit om te spelen tijdens een defilé in Parijs. De complimenten van Naomi Campbell kregen ze er gratis bij. In 2021 brachten ze Several Others uit bij PIAS. Single 'Surface' werd meteen de hoogste nieuwkomer in De Afrekening op Studio Brussel.
Momenteel werken ze aan een nieuwe plaat. Sneak peek op Boomtown!