Boomtown 2023
Boomtown 2023 trapt de zomer én de Gentse Feesten af op vrijdag 14 juli. Zeven dagen lang, tot donderdag 20 juli, nodigen we jong talent en gevestigde acts uit binnen- en buitenland uit op 3 verschillende podia.
KOUTER & ALLES KAN
De kiosk op de Kouter wordt opnieuw het hoofdpodium voor gratis concerten en feesten. Met bands als STAKE, Dans Dans, Doodseskader en Meltheads mogen we een stevige dosis gitaren verwachten. Dj’s Dr. Rubinstein en het Amsterdamse discoduo Kamma & Masalo zorgen voor een dansbaar tegengewicht.
Nieuw dit jaar is het Alles Kan-podium, dat een plaats krijgt op de Kouter, in samenwerking met de jeugddienst van Stad Gent. Jonge programmatoren en collectieven krijgen er de kans om beloftevolle bands en artiesten te tonen. Meer nieuws hierover volgt binnenkort.
HA CONCERTS
In Ha Concerts, het voormalige Handelsbeurs, gaan traditioneel de betalende concerten door met boeiende acts uit binnen- en buitenland. Enfant terrible en rasperformer Alabaster DePlume mag de spits afbijten. Oracle Sisters - psychedelische folk om U tegen te zeggen - stelt haar langverwachte debuutplaat Hydra-nism voor. Whispering Sons werkt aan een nieuwe plaat. Op Boomtown krijgen we al een sneak peek te horen.
Ook fans van het zachtere werk komen aan hun trekken met Marble Sounds en Willy Mason. Met uitverkochte shows over de hele wereld zijn we maar wat blij dat we de slowcore en lo-fi pop van Michelle ‘Party Girl’ Gurevich op de affiche zien staan. Onze favoriete Puerto Ricaanse Gentenaar Gabriel Rios en Marina Herlop, een klassiek pianiste die potten breekt met haar prachtige stem, melancholische piano en elektronische percussie, mogen de concertreeks in Ha Concerts afsluiten.
Boomtown 2023 komt tot stand met de steun van KULeuven, VDK, Bolt, Cristal, Muziekclub Democrazy, Ha Concerts, VIERNULVIER, All Eyes On Hip Hop, Studio Brussel, Knack, Stad Gent, Alles Kan en de Vlaamse Gemeenschap.
PRAKTISCH
Concerten op de Kouter zijn gratis, Ha Concerts is betalend.